ЗВІТ РЕКТОРА скачати

Релігійної організаційної «Вищий духовний навчальний заклад «Таврійський християнський інститут»

Синього Валентина Сергійовича 


 ЗМІСТ

  1. Підготовка фахівців із вищою освітою за відповідними програмами, на відповідних рівнях вищої освіти, згідно зі стандартами вищої освіти …………………………………………………………………… 2
  2. Дотримання ліцензійних умов провадження освітньої діяльності … 3
  3. Провадження онлайн освітніх програм ……………………………… 3
  4. Провадження освітньої діяльності у навчально-консультаційних центрах …………………………………………………………………. 4
  5. Провадження освітньої діяльності церковних програм …………….. 5
  6. Наукова діяльність Інституту ………………………………………… 5
  7. Дотримання установчих Положень Академічної мобільності ….….. 6
  8. Популяризація освітнього процесу на теренах інтернету ………….. 7

Подаю звіт про мою роботу на посаді ректора Релігійної організації «Вищий духовний навчальний заклад «Таврійський християнський інститут», який було заслухано на Вченій раді інституту 28 червня 2024 р.

На сьогодні у Релігійній організації «Вищий духовний навчальний заклад «Таврійський християнський інститут» (далі – Інститут) функціонують 1 кафедра зі спеціальності 041 «Богослов’я».

Сьогодні в Інституті ступінь бакалавра здобуває 28 здобувач освіти (за денною формою здобуття вищої освіти 13 осіб, 15  – за заочною). В академвідпустці знаходиться 4 студента.

У 2023 році було подано 10 заяви від охочих здобувати освіту в Інституті. На навчання було зараховано 10 особи.

Основними пріоритетами та досягненнями за звітний період стало: забезпечення організації якісного освітнього процесу для усіх його учасників з урахуванням введення на території України воєнного стану, впровадження в освітній процес безпекових заходів з урахуванням введення на території України воєнного стану, створення та введення в експлуатацію укриттів у всіх навчальних корпусах Інститута для учасників освітнього процесу, організація і сприяння волонтерському руху.

 

  1. ПІДГОТОВКА ФАХІВЦІВ ІЗ ВИЩОЮ ОСВІТОЮ

ЗА ВІДПОВІДНИМИ ПРОГРАМАМИ, НА ВІДПОВІДНИХ РІВНЯХ ВИЩОЇ ОСВІТИ, ЗГІДНО ЗІ СТАНДАРТАМИ ВИЩОЇ ОСВІТИ

Підготовка фахівців у Релігійній організації «Вищий духовний навчальний заклад «Таврійський християнський інститут» відбувається на 1 кафедрі Богослов’я.

  • У Релігійній організації «Вищий духовний навчальний заклад «Таврійський християнський інститут»:
  • за першим     (бакалаврським)     рівнем         вищої         освіти

за 1  спеціальністю:

Шифр галузі

Галузь знань

Код спеціальності

Найменування спеціальності

Перший (бакалаврський) рівень вищої освіти
04 Богослов’ 041 Богослов’я

Одна із основних місій навчального закладу – це створення усіх необхідних умов для реалізації учасниками освітнього процесу їхніх здібностей і талантів. Забезпечення якості освіти з дотриманням принципів академічної доброчесності є ключовим у розвитку Інституту. Основні заходи і процедури, закріплені Законом України «Про вищу освіту» (ч. 2 ст. 16), у Релігійній організації «Вищий духовний навчальний заклад «Таврійський християнський інститут».

В умовах воєнного стану Релігійна організація «Вищий духовний навчальний заклад «Таврійський християнський інститут» продовжує забезпечувати надання освітніх послуг з урахуванням безпекових умов. Формування нових освітніх програм відбувається з урахуванням аналізу сучасних вимог ринку праці, обумовлених воєнним станом в Україні із залученням стейкхолдерів (роботодавців, випускників та здобувачі освіти), які надають свої пропозиції щодо змісту освітньої програми тощо.

Опитування студентів відбулася у лютому 2024 року межах освітніх програм щодо якості освітньої програми та організації освітнього процесу, й, окрім того, щодо оцінювання якості навчальної дисципліни (в середньому участь в опитуванні взяли 80-90 % здобувачів освіти денної форми навчання та студенти програм церковного служіння). Ефективно використовується  анонімне анкетування. Визначальним у вказаному процесі є те, що вдалося повністю забезпечити проведення опитування в електронній системі, надати доступ викладачам і здобувачам освіти до результатів опитувань. Сформовано новий підхід у розробці анкети про опитування здобувачів освіти щодо якості освітньої програми із залученням начальника навчально-виховного відділу. Оцінювання науково-педагогічних і педагогічних працівників Інституту проводяться відповідно до порядку, визначеного «Положенням про щорічне оцінювання педагогічних працівників» визначення рейтингів наукових, науково-педагогічних і педагогічних працівників. Організація підвищення кваліфікації педагогічних, наукових і науково-педагогічних працівників відбувається у визначені законом терміни відповідно до затверджених Вченою радою планів і графіків.

  1. ДОТРИМАННЯ ЛІЦЕНЗІЙНИХ УМОВ ПРОВАДЖЕННЯ ОСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Відповідно до Закону України «Про вищу освіту», Постанови Кабінету Міністрів України № 1187 від 30.12.15 р. «Про затвердження Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності закладів освіти» (зі змінами) Релігійної організації «Вищий духовний навчальний заклад «Таврійський християнський інститут» наявні всі документи, що підтверджують відповідність закладу освіти вимогам щодо провадження освітньої діяльності у сфері вищої освіти: Статут; ліцензія; сертифікат про акредитацію освітньої програми та ін.

Освітня діяльність у Інституті відбувається в межах ліцензованих

обсягів, які закріплені у відомостях щодо здійснення освітньої діяльності у сфері вищої освіти.

Кадрові вимоги щодо забезпечення провадження освітньої діяльності

у сфері вищої освіти дотримуються в повному обсязі за всіма освітніми програмами. У Інституті кафедри створено групи забезпечення, які відповідають ліцензійним вимогам.

  1. ПРОВАДЖЕННЯ ОНЛАЙН ОСВІТНІХ ПРОГРАМ

В 2023 році надали заяви для здобування освіти на онлайн програмах

понад 120 абітурієнтів на навчання онлайн-програм.

Було реалізовано 5 онлайн програми:

  • Основи християнського богослов’я» полягає в надані базової

богословської освіти християнам для підготовки до професійної діяльності (служіння) та особистого духовного зростання. Навчання впроваджується в онлайн режимі з використанням платформи MOODLE.

  • Таврійський християнський інститут у партнерстві з Міжнародною

освітньою мережею Horizon реалізовує онлайн-курс «Основи вивчення Біблії». Курс знайомить із основними інструментами, методами та принципами дослідження Святого Письма, що дозволяють краще зрозуміти Боже послання. Основна увага приділяється індуктивному підходу до тексту, який скеровує думку дослідника від конкретного до загального.

  • «Духовне формування». Курс являє собою вивчення основних

біблійних істин щодо розвитку та підтримання стосунків з Богом і правильного способу мислення про Його характер. Дослідження цих істин має привести студентів до формування належної християнської відповіді на такі запитання, як постійна молитва, перебування у Божій присутності, ходіння по Духу, а також  як упоратися з відчуттям провини, випробовуванням, гнівом, страхом та шукати Божої волі

  • «Огляд Нового Завіту» знайомить студентів з 27 книгами Нового

Завіту, відстежуючи історичні події, досліджуючи релігійні звичаї та культуру, визначаючи роль людей у житті та служінні Ісуса Христа та Його апостолів для кращого розуміння Біблії. Приділено увагу створенню та зростанню Церкви та здійсненню Божого викуплення. Будуть обговорюватися жанр та структура книг з метою покращення процесу їх тлумачення та застосування у сучасних умовах.

  • «Підготовка учнів Христа та Євангелізм). Курс досліджує біблійний

зміст Доброї звістки та веління виховувати учнів Ісуса Христа. Зрозумівши сутність Євангелії, студенти зможуть оцінити методи та засоби, якими слід ділитися Доброю звісткою та допомагати учням зростати у Христі. Мета курсу – побачити, як студенти будуть жити Євангелією та скеровувати інших ставати вірними послідовниками Ісуса.

  1. ПРОВАДЖЕННЯ ОСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У НАВЧАЛЬНО-КОНСУЛЬТАЦІЙНИХ ЦЕНТРАХ

Релігійна організація «Вищий духовний навчальний заклад «Таврійський християнський інститут» впроваджує освітню діяльність в 4 країнах Центральної Азії протягом багатьох років. 2023-2024 навчальний рік надав освітні послуги 176 особам на різних освітніх програмах: молодіжна програма, Бакалавр християнського керівництва, Магістратура, Пасторська сертифікатна програм.

  1. ПРОВАДЖЕННЯ ОСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ЦЕРКОВНИХ ПРОГРАМ

 

У зв’язку з вимушеним переміщенням навчального закладу у м. Івано-

Франківськ через військові дії на півдні України, Інститут розпочав освітню діяльність на заході України серед пасторів та лідерів Івано-Франківської області. Протягом 2023-2024 навчального року було проведено:

  • 4 навчальні сесії програми «Наставлені для молодіжного служіння». Кількість студентів – 35.

Форма навчання – очна.

  • 4 навчальні сесії програми «Наставлені для волонтерства».

Кількість студентів – 25.

Форма навчання – очна.

  • 6 навчальний сесій програми «Наставлені для пасторського служіння».
  • Кількість студентів – 20.

Форма навчання – очна.

25 травня 2024 року відбувся випускний вечір з врученням

сертифікатів.

  1. НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ ІНСТИТУТУ

 

Протягом 17-18 травня у м. Києві проведено Міжнародну науково-практичну конференцію «Етнос, нація, громадянство: богословські, філософські, історичні та соціологічні ракурси». Захід об’єднав понад 70 учасників, які представляли не лише освітянську спільноту, а й громадянський сектор та військових капеланів і став своєрідною міжконфесійною синергією сучасних християнських дослідників та практиків.

Протягом двох днів конференції учасники мали можливість прослухати актуальні та змістовні доповіді від українських та міжнародних науковців: Валентина Синього, Людмили Штанько, Миколи Романюка, Романа Соловія, Романа Висоцького (Польща, м. Люблін), Ліни Бородинської, Гната Мєрєнкова, Валерія Секісова, Михайла Черенкова (США, м. Ванкувер), Володимира Борщевича, Михайла Абакумова, Руслана Делятинського, Ірини Горохолінської та Світлани Филипчук. Крім глибоких академічних питань щодо націоналізму, нації, мови, місіології та політичної теології, доповідачі також розглянули актуальні питання практичного богословʼя. Особливістю цьогорічної конференції стала долученість здобувачів різних рівнів вищої освіти до програми заходу. Доповіді Владислава Федюка, Альони Білик, Шумчука Богдана, Руслана Левочка, Ніки Андрієць, Валентини Кравців, Діани Лук’яненко та Іллі Попова гармонійно лунали поруч з доповідями знаних та досвідчених науковців.

Протягом 16-18 жовтня проректорка та голова студентської ради взяли участь у проведенні конференції «Лідери християнської освіти – 2023», організованою Міжнародним альянсом для розвитку християнської освіти.

Протягом 2023-2024 навчального року відбулися ряд відкритих лекцій:

  1. «Вступ до біблійної апологетики», Сара Стівенсон. Магістриня

філософії науки та релігії, апологеткою OCCA Оксфордського центру християнської апологетики. Мета її наукової та викладацької діяльності полягає у популяризації ідей філософів та світових мислителів для широкого загалу.

  1. «Фундаменталістська концепція безпомилковості Біблії та її наслідки

для інтерпретації звіту про створення в книзі Буття», Юрій Марк (MA (Practical Ministries, TCM Institute),  MA (Theology, Acadia University). Юрій Марк є пастором церкви «Christen-Gemeinde Mayen» (Маєн, Німеччина) та членом Ради опікунів Таврійського християнського інституту.

  1. 18 березня студенти Таврійського християнського інституту мали цікаву

зустріч з керівником Міжнародної християнської місіонерської служби Іаном Даніелем

  1. 17 квітня керівник міжнародного апологетичного служіння «Розумна

віра» в Україні, магістрант Інституту релігійних наук св. Томи Аквінського (м. Київ, Україна) Михайло Абакумов прочитав для студентів та викладачів інституту лекцію на тему: «Як бути з іншими релігіями?».

  1. ДОТРИМАННЯ УСТАНОВЧИХ ПОЛОЖЕНЬ ПРО АКАДЕМІЧНУ МОБІЛЬНІСТЬ

 

Академічна мобільність здійснюється на підставі укладення

міжурядових угод про співробітництво в галузі освіти та науки, міжнародних програм та проектів, договорів про співробітництво між іноземними чи вітчизняними вищими навчальними закладами та ТХІ, між групою вищих навчальних закладів, в тому числі із різних країн, а також з власної ініціативи учасників освітнього процесу, підтриманої адміністрацією ТХІ на основі індивідуальних запрошень та інших механізмів. ТХІ та інші заклади вищої освіти (наукові установи), які уклали між собою угоду про співробітництво, в межах цього Положення надалі іменуються «заклади-партнери» (пункт 1.4. «Положення про академічну мобільність»).

Таврійський християнський інститут продовжує співпрацю з закладами партнерами, а саме: Меморандум про взаєморозуміння між Українським гуманітарним інститутом та ТХІ; Договір про співпрацю з Міжнародним інститутом ТСМ; Договір про співробітництво з кафедрою філософії та соціально-гуманітарних наук ХДУ; Договір про співпрацю з Ewangelikalną Wyższą Szkołą Teologiczną (м. Вроцлав, Польща); Договір про співпрацю з Івано-Франківським національним технічним університетом нафти і газу.

Протягом 14-16 грудня ректор ТХІ Валентин Синій здійснив викладання навчальної дисципліни «Послання до Римлян» для студентів Закарпатського християнського інституту (бакалаврська програма).

4-9 березня 2024р. в Одеській богословській семінарії був проведено курс «Християнське консультування: насилля, криза, психологічна травма та шляхи подолання», викладач М.Ашихміна.

  1. ПОПУЛЯРИЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ НА ТЕРЕНАХ ІНТЕРНЕТУ

 

2023-2024 навчальний рік став визначним для навчального закладу в популяризації християнських цінностей та важливості богословської освіти через медіапростір, а саме вихід 4 подкастів на офіційному YouTube каналі Інституту.

Подкаст 1 – “Навіщо потрібна богословська освіта?” ведучою стала студентка 2 курсу денної форми навчання Ніка Андрієць та викладач Городецький Микола.

Головна мета подкасту полягає у розкриті впливу богословської освіти на життя. Чи можуть люди вивчаючи богословʼя відійти від Бога та втратити віру? Навіщо взагалі вивчати богословʼя? Хіба в Івана не написано що Дух нас всьому навчить.

Подкаст переглянули 550 осіб.

Подкаст 2 – “Прославлення чи музичні паузи” головними героями стали

пастор Ярослав Щербюк, Роман Чорний та Дмитро Іващенко. Під час дискуції обговорювалися наступні питання: Батьківство і служіння. Прийняття лідерства, коли ти його не шукаєш. Музичне служіння у традиційних церквах. Для чого взагалі нам потрібно прославлення.

Подкаст переглянули 764 особи.

Подкаст 3 – “ПРАВИЛЬНЕ vs НЕПРАВИЛЬНЕ БОГОСЛОВʼЯ”.

Розкривали тему викладач Микола Городецький та студентка 2 курсу денної форми навчання Ніка Андрієць. У випуску знаходили відповіді на наступні питання:

Що таке богословʼя?

Чи кожен християнин є богословом?

Потрібно змінювати своє богословʼя після покаяння?

Чи і снує правильне богословʼя?

Дискусії в богословських питаннях

Академічне чи популярне богословʼя

Чи повинні всі християни бути академічними богословами?

Подкаст переглянули 275 особи.

Подкаст 4 – “Глибоке зростання в покликанні” дискусію вели Олег Калин, Роман Чорний та Дмитро Іващенко. В обговорені висвітлювалися питання особистого освячення, життя у покликанні, відкриття християнських навчальних закладів та ймовірність стати богословом.

Подкаст переглянули 480 осіб.

© Tauride Christian Institute. All rights reserved.